Александар Прњат на симпозијуму Огранка САНУ у Нишу и Универзитета у Нишу
Алфа БК Универзитет / О Универзитету / Достигнућа / Александар Прњат на симпозијуму Огранка САНУ у Нишу и Универзитета у Нишу

Александар Прњат на симпозијуму Огранка САНУ у Нишу и Универзитета у Нишу

ВЕСТ, 28.11.2017

Проректор Алфа БК Универзитета, проф. др Александар Прњат на симпозијуму који су организовали Српска академија наука и уметности, Огранак САНУ у Нишу и Универзитет у Нишу

Дана 10. новембра 2017. године у Нишу је одржан научни симпозијум Традиционална естетска култура: Беседа. Симпозијум је организовала Српска академија наука и уметности, Огранак САНУ у Нишу и Универзитет у Нишу. У раду скупа учествовали су професори са Универзитета у Нишу, Универзитета у Београду, Универзитета у Новом Саду, Универзитета у Скопљу као и истраживачи из Института за етнографију и фолклористику Бугарске академије наука из Софије и Етнографског института Српске академија науке и уметности из Београда.  Проректор Алфа БК Универзитета за научно-истраживачки рад, проф. др Александар Прњат учествовао је на симпозијуму са излагањем Sensus communis у светлу универзалне херменеутике.