Изазови савременог менаџмента у спорту
Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Изазови савременог менаџмента у спорту

X међународна јубиларна научна конференција „Изазови савременог менаџмента у спорту“ - 04.06.2014.

ВЕСТ, 02.05.2015

На Алфа универзитету, Факултету за менаџмент у спорту 30.05.2014. године одржана је X међународна јубиларна научна конференција под називом „Изазови савременог менаџмента у спорту“ .

У припреми овогодишње конференције као суорганизатори заједно са Факултетом за менаџмент у спорту Алфа универзитета били су Олимпијски комитет Србије, Спортски савез Србије и Факултет спорта и тјелесног одгоја Универзитета у Сарајеву.

Уводну најаву о раду конференције дала је проф. др Виолета Шиљак, председник научног одбора Конференције. Прве поздравне речи овом научном скупу је упутио проректор за науку Алфа универзитета, проф. др Александар Прњат. Следеће поздравне речи су упутили декан Факултета за менаџмент у спорту Алфа универзитета, проф. др Драган Животић, као и представници МОС, ОКС, ССС и РЗС.

Уводна предавања одржали су проф. др Изет Рађо на тему „Фактори спортских политика који воде до међународног успеха у спорту“ и др Ранко Рајевић на тему “Значај покрета у развоју когнитивних способности”.

На свечаном отварању конференције поред представника спортских институција од значаја у РС, присуствовали су и истакнути спортисти Србије, студенти Алфа универзитета на Факултету за менаџмент у спорту:

• Виктор Троицки и Богдан Богдановић
  • Проф. др Драган Животић, Проф. др Виолета Шиљак, Проф. др Александар Прњат
  • Уводну најаву о раду конференције дала је проф. др Виолета Шиљак, председник научног одбора Конференције.
  • Проректор за научноистраживачки рад проф. др Александар Прњат
  • Декан Факултета за менаџмент у спорту Проф. др Драган Животић
  • Др Ранко Рајевић
  • Проф. др Изет Рађо
  • Драган Атанасов, Проф. др Изет Рађо, Дамир Штајнер, Дане Корица, Јасминко Поздерац, др Ранко Рајевић

Поводом јубилеја додељене су и захвалнице за дугогодишњу сарадњу и допринос развоју науке и менаџмента у спорту:

• Министарству омладине и спорта
  • Олимпијском комитету Србије
  • Спортском савезу Србије
  • Заводу за спорт и медицину спорта Републике Србије
  • Проф. др Изету Рађи са факултета спорта и тјелесног одгоја Сарајево
  • Факултету спорта и тјелесног одгоја Сарајево
  • Факултету спорта и физичког васпитања у Новом Саду
  • Факултету физичког васпитања и спорта у Бања Луци
  • Паневропском Универзитету Апеирон, Бања Лука
  • Факултету спорта и физичког васпитања у Нишу
  • Факултету за тјелесни одгој и спорт у Тузли
  • Факултету за спорт и физичко васпитање у Никшићу
  • Факултету спорта и физичког васпитања у Београду
  • Високој школи струковних студија „Академија фудбала”
  • Асоцијацији „Спорт за све“
  • Националном институту спорта
  • Дневном спортском листу „Спорт“
  • Спортском журналу
  • СОС каналу
  • Карић Фондацији

Након одржаног коктела настављено је излагање научних радова по сесијама.

Суорганизатори конференције: